Kada keisti darbo rūbus? Ženklai, kurių ignoruoti nereikėtų

Iš pradžių viskas atrodo tvarkoje – rūbas naujas, tinka, patogus, atrodo, kad tarnaus amžinai. Bet praeina mėnesiai, atsiranda pirmas įtrūkimas ties kišene, užtrauktukas ima strigti, medžiaga pasidaro šiurkšti. Ir tada vieną dieną per lietų pajauti vandenį per alkūnę. Tai ne detalė. Tai ženklas, kad tavo darbo rūbai jau baigia savo darbą.

Problema ta, kad žmonės pripranta. Dirba su nutrintais drabužiais metų metus, nes „dar nesuplyšo visiškai“. Bet bėda – ne estetikoj. Bėda – kad tokie rūbai nebesaugo. Nei nuo šalčio, nei nuo smūgio, nei nuo lietaus. Ir kai reikia apsaugos – jos nebėra.

Į ką verta atkreipti dėmesį prieš įsivelkant „dar tinkančius“ rūbus?

1. Pirmas dalykas, kurį pajunti – tai diskomfortas. 

Ankščiau buvo šilta, dabar šąla. Ankščiau ranka lengvai slysdavo per audinį, dabar traukia. Tai ženklas, kad medžiaga prarado savo funkciją. Impregnavimas susidėvėjo, siūlės pasilpnėjo, o audinys tiesiog nusidėvėjo nuo darbo.

2. Antras – kai judesiai tampa varginantys.

Jeigu nebegali atsitūpti nesuvaržytas, jei rankovė traukia ar keliai suspausti – ne tavo kūnas pasikeitė. Rūbas tiesiog jau per daug išsitampė ar sumažėjo nuo plovimų. Ir vietoj to, kad dirbtum laisvai, pradedi kovoti su apranga.

3. Trečias – vizualūs pažeidimai.

Skylė ant kelių, prairusi siūlė po pažastimi, nutrintos kišenės ar išlindę siūlai. Jeigu tai matosi plika akimi – laikas keisti. Nes vidinė rūbo dalis, kuri atspari ir saugo, greičiausiai jau taip pat pertrinta.

Reali istorija – kai apranga paveda netikėčiausiu momentu

Dainius dirba statybose jau dvylika metų. Prieš metus jis pasakojo, kaip nenorėjo atsisveikinti su savo mėgstamu švarku. „Jis buvo su manim visur. Patogus, lengvas. Tik jau buvo išblukęs. Vieną vakarą, kai lijo, pajutau per nugarą tekantį vandenį. Tada supratau – švarkas manęs nebesaugo.“

Tai ne išimtis. Tai dažnas atvejis, kai žmogus pamilsta drabužį ir praleidžia tą akimirką, kada jau reikia keisti. Ir tuomet rizika perauga į realų pavojų.

Rūbų tarnavimo laikas – ne teorija, o tikra praktika

Net ir kokybiškiausi darbo rūbai turi savo ribą. Kai kurie tarnauja sezoną, kiti – kelis metus. Viskas priklauso nuo darbo pobūdžio, dažnio, plovimo įpročių. Tačiau kiekvienas rūbas turi savo laiką. Ir tas laikas – ne kalendoriuje, o tavo pojūčiuose.

Jeigu kyla abejonė, geriau pasitikrinti. Peržvelgti savo aprangą. Jeigu nebesijauti saugiai, vadinasi, laikas keisti. O kur rasti tai, kas veikia – tai jau žino daug kas. Workobo.lt/ yra vieta, kurioje darbo rūbai skirti ne spintai, o darbui. Ir kai reikia keisti – geriau rinktis iš tų, kurie jau įrodė, kad laiko.

Nereikia laukti, kol rūbas suplyš. Reikia keisti tada, kai jis jau nebesaugo. Nes tavo darbas vertas daugiau nei nutrinta alkūnė.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *